?

پيچک

مدرسه پاييزي كسب و كار

حاميان

5logo3

حاميان مالي
  • slide4
  • slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide3
  • slide3
1 2 3 4 5 6بخش فناوری های پیشرفته در مهندسی

شرکت کنندگان محترم لطفا مبلغ ثبت  نام را به شماره حساب ۲۱۷۷۴۶۰۴۰۲۰۰۶ نزد بانک ملی به نام حساب درآمدهای اختصاصی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان واریز نمایید.

مکان برگزاری:

تبریز، کمربندی آزادی، آخر خیابان ملت( کوی منظریه)، نرسیده به شهرک طالقانی،

مجتمع فرهنگی هنری دکتر مبین

 

برنامه زمانی استارت آپ ویکند:

timetable

قابل توجه شرکت کنندگان محترم:

استارت آپ فناوری های پیشرفته در علوم مهندسی، با یک هفته تاخیر، در تاریخ ۱۲ الی ۱۴ آذرماه برگزار خواهد شد.

سهمیه دانشگاه ها:

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان : ۲۵ نفر

دانشگاه تبریز : ۱۵ نفر

دانشکاه صنعتی سهند : ۱۵ نفر

دانشگاه آزاد: ۱۰ نفر

دانشگاه فنی و حرفه ای : ۱۰ نفر

سایر دانشگاه ها: ۲۵ نفر

 

توجه:

دانشگاه ها و بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی هیچگونه تعهدی نسبت به اسکان شرکت کنندگان نخواهد داشت.تهیه محل اسکان و ایاب و ذهاب بر عهده ی شرکت کنندگان میباشد.

 


گزارش لحظه به لحظه از اجرای استارت آپ

با سلام

استارت آپ فناوریهای پیشرفته در علوم مهندسی امروز مورخ ۹۴/۹/۱۲ ساعت ۱۵:۳۰ در مجتمع فرهنگی هنری دکتر مبین واقع در تبریز با حضور پرشور و فعال مسئولین و شرکت کنندگان  شروع به کار نمود.

روز اول….

پس از پخش قرآن و سرود ملی، از سخنان مفید و پربار معاون محترم پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، آقای دکتر عجمی در زمینه علت و انگیزه برگزاری این فرآیند بهره مند شدیم.

بعد آرش میلانی با حضور پرشور و هیجان انگیز خودش استارت آپی ها رو با کلیت استارت آپ و نحوه درست بیان ایده ها و اینکه در بیان ایده ها در زمان یک دقیقه باید چطور عمل کنن آشنا کرد.

photo_2015-12-03_22-41-05 - Copy

بعد هم که استارت آپی های عزیز شروع کردن به معرفی ایده های متفاوت و خلاقانه و جذابشون.

1

photo_2015-12-03_23-50-35

و بعد جای شما خالی، زمان پذیرایی بود و رأی گیری برای انتخاب ۱۰ ایده برتر

3

2

اینجا هم همزمان با شمارش آرا با نظارت ۲ نفر از شرکت کننده ها، ۴ نفر از مربیان،(کرم نسیمی، پیمان یارمحمدزاده، فرزام خجسته و آرش میلانی) کارگاهی فوق العاده عالی و جذاب و پرمحتوا برامون برگزار کردن

4

همزمان شمارش آرا انجام شدو بعد از کارگاه نتایج رای گیری اعلام شد که صاحب ۱۰ تا ایده برتر انتخاب شده رو به ترتیب امتیازشون براتون می نویسم:

photo_2015-12-03_23-51-35

۱-سامان میرزایی         مهندسی کامپیوتر-نرم افزار-دانشگاه بناب

۲-رضا هدایتی             مهندسی کامپیوتر-نرم افزار-دانشگاه بناب

۳-صفا مرتضوی           علوم تربیتی-دانشگاه فرهنگیان

۴-زهرا مدقالچی         مکانیک-دانشگاه شهیدمدنی

۵-بهمن عبدالهی        شیمی-دانشگاه تهران

۶-فاطمه اسمانی        IT-دانشگاه شهیدمدنی

۷-زهرا سلیمانی         برق الکترونیک-دانشگاه آزاد تهران جنوب

۸-الناز امان الهی         IT-دانشگاه شهیدمدنی

۹-محمد عبدالهی        معماری-دانشگاه آزاد تبریز

۱۰-بهزاد سلمانی        برق الکترونیک-دانشگاه آزاد ایلخچی

 

و نهایتا همه استارت آپی ها برای تشکیل تیم مورد نیازشون باهم صحبت و مشورت کردن تا از تخصص ها و مهارتهای همدیگه مطلع بشن و نهایتا ۱۰ تیم با عنوان ایده های منتخب از کل شرکت کننده ها تشکیل شد.

photo_2015-12-03_23-52-02

photo_2015-12-03_23-51-01

ببینیم فردا صبح تیم ها چطور با کمک مربیان خبره و با تجربه کارشونو برای توجیه ایده هاشون پیش میبرن

با ما باشید.

 

روز دوم…

7

امروز صبح یه کارگاه آموزشی چهل دقیقه ای پیرامون “بوم مدل کسب و کار” با ارائه کرم نسیمی بسیار بزرگوار و محترم، آرش میلانی پرانرژی و فرزام خجسته عزیر برگزار شد.

و …..

10

12

و حضور شخصی که برعکس ما قشر جوان، هیچ اطلاعی از دنیای دیجیتال و این همه امکانات و اطلاعاتی که ما در اختیار داریم نداره ولی خیلی بهتر و توانمندتر از ما تونسته محصول فکرش رو  ارائه بده و مشتری فکرشو پیدا کنه. تونسته فکرشو پیاده و عملی کنه. چرا؟

8

به امید اینکه تا آخر این استارت آپ یه بهانه قانع کننده و منطقی حداقل برای خودمون پیدا کنیم، اگر بهانه منطقی وجود داشته باشد! یا حداقل یه تلنگری برامون باشه. حداقل!

11

بعد از کارگاه هم که آغاز طوفان فکری و تلاش و حرکت ….

18

13

15

17

16

1

روز سوم…

ادامه کار تیمی…

1

و تلاش تیم ها در دقایق  آخر…

IMG_0818

2

 4

5

و اما شروع اختتامیه با پخش قرآن و سرود ملی ساعت ۱۶:۲۰ ، شنبه ۱۴ آذرماه با حضور داوران ، مربیان ، مسئولین و شرکت کنندگان

2

و سخنرانی آقای دکتر نجفی در ابتدای اختتامیه

3

و حالا زمان این رسیده که تیم ها نتیجه تلاش و همکاریشون رو ارئه بدن و از ایده خودشون دفاع کنن!

6

10 8

9

7

5

0

پرسش و پاسخ…

4

بعد از ارائه ها فوق العاده عالی و جذاب تیم ها ما رفتیم پذیرایی و تو این بازه زمانی هم جلسه داوران برای انتخاب تیم های بهتر تشکیل شد.

IMG_1081

واقعا حدس زدن اینکه هر تیم چه امتیازی میگیره خیلی کار سختیه. چون همه تیم ها سنگ تموم گذاشتن و کارشون عالی بود. به همه شون خسته نباشید میگیم.

بعد از پذیرایی و تا اعلام نتایج نهایی توسط داوران فرصتی بود تا منتورها و کمیته اجرایی گفتگوی صمیمی باهم داشته باشن و از زحمات تک تکشون تقدیر و تشکر شود…

با تشکر ویژه از تیم اجرایی که برای این سه روز از مدتها پیش رحمت کشیدن. خسته نباشید میگیم بهشون.

IMG_1098

و مربیان عزیز که خستگی ناپذیر و با انرژی این سه روز تیم ها رو همراهی کردن و در کنارشون بودن.البته متاسفانه همه شون نتونستن تو اختتامیه حضور داشته باشن.

IMG_1104

و بالاخره نوبت عکس دسته جمعی آخر مراسم با حضور داوران ، مربیان ، مسئولین ،منتورها ،کمیته اجرایی ،کمیته نظارت و شرکت کنندگان

و با تشکر از عکاس عزیز که طبق معمول خودشون نمیتونن تو عکس حضور داشته باشن.

55

به امید فردایی روشن…

موفق و موید باشید.


استارت آپ ويکند چيست ؟

به منظور فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان، مدرسه کسب و کار (Startup weekend) بصورت فصلی توسط بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی و با همکاری دانشگاهها، مراکز رشد و پارک علم وفناروی، انجمن صنفی خدمات مهندسی  و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز برگزار می گردد.

مدرسه کسب و کار یک رویداد آموزشی عملی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) بر‌گزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان دارای ایده به همراه برنامه نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح و با تشکیل گروه های کاری نسبت به ارائه مدل کسب و کار ایده هایشان اقدام نمایند. این برنامه جهانی تا بحال در بیشتر شهرهای جهان بر‌گزار گردیده و بدین طریق شبکه ای از مشتاقان کارآفرینی ایجاد گردیده است. در شروع استارت آپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌ گردند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد، عملیاتی نمودن مجازی ایده های برگزیده با رعایت اصول کسب و کار می باشد. در این مدرسه شرکت کنندگان (کمتر از ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم بطوریکه حداقل نصف شرکت کنندگان از رشته های کامپوتر، فناوری اطلاعات، طراحی صنعتی، چند رسانه ای باشند) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌گردند، نسبت به ارائه مدل کسب و کار ایده‌های برگزیده تلاش می‌نمایند. در پایان برنامه تیم‌ها پروژه‌های خود را به معرض ارزیابی هیئت داوران متشکل از سرمایه‌گذاران، اساتید دانشگاهی، کارآفرینان موفق و مدیران پارک های علم و فناوری و مراکز رشد قرار می دهند.

روز اول :
در بعداز ظهر روز اول افراد ثبت نام شده ایده‌های خود را در عرض یک دقیقه مطرح و از بین ایده‌های مطرح شده بهترین آن‌ها با رأی حاضران انتخاب می گردند. صاحبان ایده‌های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز برای پیشبرد ایده می‌کنند. بعد از تشکیل گروه‌ها روز اول به پایان می‌رسد.

روز دوم :
در روز دوم گروه‌های تشکیل شده طبق برنامه زمانی اعلامی از اول صبح در مکانی که برایشان تدارک دیده شده حاضر شده و با امکاناتی که در اختیار دارند شروع به اجرایی کردن ایده‌ی خود می‌نمایند. در این بین افراد دارای تخصص و کارآفرین به عنوان مربی گروه‌ها را در جهت اجرایی کردن ایده‌هایشان راهنمایی و کمک می‌کنند. با این اوصاف روز دوم کاملاً به اجرایی کردن استارت‌آپ سپری شده و در این بین ممکن است کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت هم برگزار شود تا در صورت برگزیده شدن، توسط این سازمان ها برای ادامه کار خود مورد حمایت قرار گیرند.

روز سوم :
با آغاز روز سوم باز گروه‌ها دور هم جمع شده و نسبت به ارائه آخرین تلاش‌ها در جهت معرفی مدل کسب و کار ایده گروه و محصول مجازی در حضور داوران اقدام می نمایند. بطوری که گروه‌ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزش افزوده، بازار هدف و… از طرح خود دفاع می‌کنند. در نهایت سه تیم برتر از میان ده تیم با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند. اما برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت‌آپ خود را تبدیل به یک واحد فناور در مرکز رشد و در نهایت به یک شرکت دانش بنیان نمایند.

شرایط شرکت کنندگان در مدرسه کسب و کار :

– فارغ التحصیلان دانشگاهی
– دانشجویان دانشگاهی با الویت رشته های فنی و مهندسی، علوم پزشکی، علوم انسانی، هنر (طراحی صنعتی، چند رسانه ای)
– استعدادهای برتر تحت پوشش بنیاد نخبگان طبق آیین نامه و برگزیدگان جشنواره های معتبر مورد تایید بنیاد ملی نخبگان و جشنواره های نوآوری و شکوفایی

 

فرایند ثبت نام:

۱- انجام ثبت نام موقت توسط متقاضی شامل(ثبت اطلاعات هویتی، مدارک تحصیلی یا معرفی سهمیه دانشگاه)
۲- بررسی توسط مدیر سیستم و کنترل و تصدیق مدارک
۳- اطلاع رسانی به متقاضی مورد تایید جهت ثبت نام نهایی
۴- ثبت نام نهایی توسط متقاضی و واریز هزینه مربوطه